sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

VALİ PEHLİVAN: "MERSİN’DE KORUYUCU AİLE SAYISI 253’E YÜKSELDİ"

  •  1 Nisan 2024 Pazartesi 11:55

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Mersin il genelinde koruyucu aile sayısının 253’e, ailelerde barınan çocuk sayısının da 306’ya yükseldiği belirterek, "Biz büyük bir aileyiz. Bu ailemizi şefkatle, sevgiyle büyütmeye devam edeceğiz" dedi.

Vali Ali Pehlivan, eşi Yıldız Pehlivan ile birlikte, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün düzenlediği iftar programına ’koruyucu aileler ve sahiplendikleri çocuklarla’ birlikte iftar yaptı. Programda, Kur’an-ı Kerim okundu, dualar edildi, akşam ezanının okunmasıyla birlikte iftar yapıldı. Programda konuşan Vali Pehlivan, çocuklara sahip çıkan ailelerin, devletin ve milletin nezdinde ayrı bir değeri ve kıymeti olduğunu söyledi. "Sizler sadece koruyucu aile değil, gerçek manada bir ailesiniz" diyen Vali Pehlivan, "Hepinize duyarlılığınızdan dolayı şükranlarımı sunuyor, devletimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyorum. Başımızın tacı bu güzel çocuklarımıza sahip çıkıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

"Koruyucu aile sayısı 253’e yükseldi"

Mersin il genelinde koruyucu aile sayısının 253’e, ailelerde barınan çocuk sayısının da 306’ya yükseldiği bilgisini veren Vali Pehlivan, "Bu uygulama, Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde 2012 yılında ‘Gönül Elçileri’ projesi olarak başlamıştı. Bu proje başladıktan sonra dayanışma anlayışı içerisinde çığ gibi büyüdü ve yıldan yıla da arttı. Türkiye genelinde binlerce çocuğumuza, binlerce ailemiz sahip çıktı. İlimiz de sizlerin özverisi, sevgisi, şefkati sayesinde koruyucu aile sayısında ilimiz Türkiye’de 8. sıraya kadar yükseldi" diye konuştu.

Paylaş :
MERSİN’DE ARICILARA 4 MİLYON 200 BİN TL DESTEK SAĞLANDI
MERSİN’DE NARENCİYE PAKETLEME TESİSİNDEKİ YANGIN SÖNDÜRÜLDÜ
MERCAN 100. YIL İKLİM VE ÇEVRE BİLİM MERKEZİ BAYRAMDA DA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLIYOR
FENERBAHÇE ALAGÖZ FİNALE YÜKSELDİ

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.