sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

MERSİN’DE SANATSAL ETKİNLİKLER TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

  •  12 Şubat 2024 Pazartesi 10:21

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Şehir Tiyatrosunun sahnelediği ’Lütfen kızımla evlenir misiniz?’ adlı oyun, Tarsuslu tiyatro severlerle buluştu.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hülya Savaş’ın yönettiği oyunun sahne tasarımını Alev Tol, dramaturgluğunu Taner Çelik ve müziklerini ise Emrah Oğuz düzenledi. Yıllar önce kaybettiği eşinin yokluğunda kızından başka kimsesi kalmamış, kızının mürüvvetini görmekten başka gayesi olmayan bir kadın ve gündelik hayatın sıradanlığından kaçıp kurtulmayı başaramayan umutsuz kızının yalnızlığını ve evlilik düzleminde çatışmasını anlatan ’Lütfen kızımla evlenir misiniz?’ adlı oyun, Türk Tiyatrosunun en sevilen örneklerinden birisi arasında yer alıyor.

Mersin Şehir Tiyatrosunun en yoğun ilgi gören yapımlarından biri olarak öne çıkan tiyatro oyununu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Uyan, kurum müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar ilgi ile izledi.

“Çok güzel ve keyifli bir zaman geçirdik”

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ali Uyan, program sonunda yaptığı konuşmada, “Çok güzel ve keyifli bir zaman geçirdik. Sanatın, sanatçının dostu; sanata ve sanatçıya her zaman değer veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e böyle güzel bir etkinlikte; bir tiyatro etkinliğinde sizlerle oyuncularımızı bir araya getirdiği için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Paylaş :
EMEKLİLER HİÇ ZAM ALMAYABİLİR!
YENİ MR CİHAZI İLE RANDEVU SÜRELERİ KISALACAK
MERSİN’İN TARİHİ VE TURİSTLİK YERLERİNİ SANAL GERÇEKLİK GÖZLÜĞÜYLE KEŞFEDİYORLAR
30 AĞUSTOS ZAFER KUPASI FUTBOL TURVUNASI BAŞLADI

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.