sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

SEÇER: “MERSİN BÜYÜKŞEHİR, 30 BÜYÜKŞEHİR İÇERİSİNDE YATIRIMLARDA 5’İNCİ SIRADA”

  •  1 Aralık 2021 Çarşamba 09:23

Mersin Büyükşehir Belediyesinin yatırımcı bir belediye haline dönüştüğünü, 30 büyükşehir belediyesi içerisinde şu anda 5’inci sırada yer aldığını kaydeden Seçer, performans programında yer alan faaliyetlerin bütçeye oranının yüzde 79’dan yüzde 82’ye çıkmasının öngörüldüğünü söyledi. Seçer, “Uçağın burnu havaya doğru gidiyor” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin kasım ayı olağan toplantısının 3. birleşimi, Kongre ve Sergi Sarayında, Vahap Seçer başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste, Mersin Büyükşehir Belediyesinin tamamlanan ve devam eden projelerinin detaylı bir şekilde yer aldığı video izletildi.

“Bu yıl içerisinde 148 projenin parasal gerçekleşme oranı oldukça yüksek”

Sunumun ardından konuşan Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesinin yatırım programını ve 1 Kasım 2021 proje durumlarının değerlendirmesini yaptı. 2019 yılı toplam 130 projenin fiziki gerçekleşme oranının yüzde 45, parasal gerçekleşmenin yüzde 54, yatırım bütçesinin toplam bütçeye oranının ise yüzde 17 olduğunu belirten Seçer, “2020 yılında toplam 150 projemiz var. Fiziki gerçekleşme yüzde 45'ten yüzde 96'ya yükseliyor. Parasal gerçekleşme de yüzde 92 civarında bir orana erişiyor. Yatırım bütçesinin toplam bütçeye oranı yüzde 22'ye yükseliyor. Bu yıl içerisinde, kasım başı itibariyle 148 projenin, orada biten proje sayısı az gibi gelebilir ama şimdi göreceksiniz, parasal gerçekleşme oranı oldukça yüksek. Burada küçük projelerin ve büyük projelerin ayrımını yapmak lazım. Süregelen projeler var. Sayısal anlamda az kalmış olabilir de küçük küçük çok sayıda proje var. Onlar parasal etkisi daha düşük projeler. Bu ayrımı yapmanızı istiyorum. Fiziki gerçekleşme yüzde 55. Yıl sonuna kadar tabi ki bu yükselecek ama o projelerin tamamlanması gelecek yıla kalacak. Parasal gerçekleşme yüzde 80. Yani ayırdığımız ödeneği kullanıyoruz. Yatırım bütçesinin toplam bütçeye oranı da bir önceki yıla göre yüzde 22'den yüzde 31 civarına çıkıyor” diye konuştu.

Paylaş :
KOR TUTUCU GÖVDE, XUDABAO NGS’NİN 3. GÜÇ ÜNİTESİNE KURULDU
RÜZGARDA KAFASINA 10 KİLOLUK TAŞ DÜŞEN KADIN HAYATINI KAYBETTİ
TOROSLAR KARFEST GERİ DÖNÜYOR
YASA DIŞI MAÇ YAYINLARININ ENGELLENMESİYLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.