sunrtv.com.tr

Mersin'in Radyosu SUN RADYO FM 96.1

Mersin'in Televizyonu SUN TV

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI İNCE, MERSİN’DE YANGIN BÖLGESİNDE

  •  31 Temmuz 2021 Cumartesi 08:58

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Mersin’in Silifke ilçesi sınırlarında çıkan orman yangınlarını yerinde inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Mersin'in Silifke ilçesi sınırlarında çıkan orman yangınlarını yerinde inceleyip, yetkililerden bilgi aldı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Silifke ilçesinde yanan orman alanlarını gezip, yetkililerden bilgi aldı. İlk olarak Yeşilovacık Mahallesi'nde bulunan Akkuyu NGS Jandarma Komando Koruma Tabur Komutanlığına gelen İnce, burada Vali Ali İhsan Su, Silifke Kaymakamı Namık Kemal Nazlı ve diğer yetkililerle istişare toplantısı yaptı. Toplantı sonrasında Yeşilovacık ve Boğsak Mahallelerinde yanan orman alanlarında incelemelerde bulundu. İnce, burada yaptığı açıklamada, “Mersin ilimizde meydana gelen yangınları söndürmek amacıyla buradayız. Az önce Aydıncık ilçemizdeydik. Silifke'de yapmış olduğumuz toplantıda bir değerlendirme yaptık. Mersin ilimizde 7 noktada yangın meydana gelmiştir. Bunların 3 tanesi şuanda aktif olarak devam ediyor. Diğer noktalar söndürüldü, soğutma çalışmaları devam ediyor. Bu 3 noktada da 5 helikopterimiz çalışıyor. Yine orman teşkilatımızın bütün personeli başta olmak üzere 128 arasöz, 6 iş makinesi, bunun yanında diğer kamu kurumlarından belediyeler başta olmak üzere iş makinaları ve gerek duyulan araçlarla 200'ü aşkın araç şuanda müdahale ediyor. Karadan ve havadan söndürme çalışmalarımız devam etmekte. Umarım hava müsaade ederse, rüzgar müsaade ederse bunu en kısa sürede 3 bölgeyi de söndürmeyi hedefledik. İnşallah en sürede daha fazla yangın zarar vermeden sonuca ulaşacağız. Arkadaşlarımız cephede savaşır gibi yangın söndürmede çalışıyorlar. Emeği geçen bütün arkadaşlarımızı kutluyoruz. Orman teşkilatımızın 500'ü aktif ve 500'ü gönüllü olmak üzere bini aşkın personeli, yine diğer kamu kurumlarımızdan bini aşkın personelle birlikte mücadele ediyorlar. Yangından dolayı zarar gören vatandaşlarımızın zararını en kısa sürede devletimizin yardımıyla telafi edeceğiz” dedi.

Paylaş :
KENT KONSEYİNDEN MERSİN’E TURİZM YATIRIMI ÇAĞRISI
İSYAN SİRENİ TATBİKAT ÇIKTI
MERSİN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, TEKNOFEST’DEN 4 ÖDÜLLE DÖNDÜ
TOROSLAR BELEDİYESİ HALK OYUNLARI EKİBİ ŞAMPİYON OLDU

SUN RTV Yayıncılık A.Ş.

SUN Radyo ve Televizyon Yayıcılık
Mersin'in Televizyonu | www.sunrtv.com.tr

Ulaşım Krokisi

İletişim

Online iletişim formumuz ile, öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.